درباره بندرلنگه

ما با 45 سال سابقه زندگی در جزیره کیش (بومی کیش) با راه اندازی این بخش قصد داریم به شما عزیزانی که قصد سفر به کیش را دارید اطلاعات کاملی از جمله: حرکت کشتی (شناور ، اتوبوس دریایی) از بندرچارک به کیش و بالعکس – حرکت لندینگ کرافت (لندیگراف) جهت کاپوتاژ خودرو به کیش از طریق چارک – خرید اینترنتی بلیط کشتی از چارک به کیش و بالعکس – قیمت و کرایه مسافر و هزینه بردن ماشین به کیش – مدت زمان سفر به کیش با کشتی – راهنمای سفر به کیش از چارک و … را جهت سفرتان ارائه نماییم (قابل ذکر است این حجم از اطلاعات جهت راهنمایی شما در هیچ وب سایت دیگری یافت نمی شود و فقط در این سایت میتوانید مشاهده نمایید).

اطلاعیه (جدید)

بر اساس بررسی های صورت گرفته در کمیته ویژه نظارت بر کووید ۱۹ ظرفیت پذیرش ۵۰ درصدی مسافر در شناورها تصویب شد.

برنامه حرکت کشتی های مسافربری از چارک به کیش و بالعکس

در این بخش شما میتوانید برنامه حرکت کشتی از بندرچارک به کیش و بالعکس و بندرلنگه به کیش و بالعکس را به ترتیب : نام شناور ، مسیر حرکت ، ساعت حرکت را مشاهده نمایید.برای دیدن برنامه بروز حرکت کشتی ها و کنسلی در صورت شرایط بد جوی و آب و هوایی و حرکت های فوق العاده شناورها از بندرچارک به کیش و کیش به بندرچارک و وضعیت دریایی چارک به کیش به گروه تلگرام و واتس اپ زیر بپیوندید.

برنامه کشتی از بندر چارک به کیش و بالعکس

در جدول زیر ساعات حرکت و مسیر حرکت شناور کاملا بروز می باشد فقط نام شناورها در ایام هفته جا به جا می شوند. قابل ذکر است به دلیل وضعیت نا مناسب آب و هوایی ممکن است حرکت کشتی کلا کنسل و یا در ساعات غیر از جدول زیر انجام گردد و در برخی روزها به علت تعداد زیاد مسافران ممکن است حرکت فوق العاده انجام گردد.

نام شناور مسیر حرکت ساعت حرکت
آبی
بندر چارک - کیش
06:15
کیارش
بندر چارک - کیش
08:15
گیتی
بندر چارک - کیش
09:45
پلیکان
بندر چارک - کیش
11:15
بهناز
بندر چارک - کیش
12:45
هادی
بندر چارک - کیش
14:15
خوشنوا
بندر چارک - کیش
16:00
نام شناور مسیر حرکت ساعت حرکت
آبی
کیش - بندر چارک
08:30
کیارش
کیش - بندر چارک
10:00
گیتی
کیش - بندر چارک
11:30
پلیکان
کیش - بندر چارک
13:00
بهناز
کیش - بندر چارک
14:30
هادی
کیش - بندر چارک
16:00
خوشنوا
کیش - بندر چارک
17:30

خرید اینترنتی آنلاین بلیط کشتی کیش

جهت خرید اینترنتی بلیط کشتی از جزیره کیش به بندر چارک و از بندر چارک به جزیره کیش کافیست اپلیکیشن زیر را دانلود نموده و یا از طریق وب سایت نسبت به خرید بلیط به کیش به صورت آنلاین و اینترنتی اقدام نمایید. قابل ذکر است پس از خرید بلیط قبل از سوار شدن به کشتی نیاز است جهت دریافت بلیط با ارائه کارت شناسایی از بلیط فروشی اقدام نمایید.

دانلود اپلیکیشن (خرید اینترنتی و آنلاین بلیط شناورهای مسافربری به کیش و بالعکس) نسخه جدید را دانلود کنید.

ورژن اندروید

دانلود ورژن اندروید

دانلود

ورژن آی او اس

دانلود ورژن آی او اس

دانلود

وب سایت

مشاهده وب سایت

مشاهده

آموزش خرید بلیط کشتی به کیش از دستگاه پیشخوان

جهت مشاهده آموزش کامل مراحل خرید بلیط کشتی مسافربری تندرو از جزیره کیش به چارک و از چارک به جزیره کیش از دستگاه پیشخوان بانک انصار به صورت تصویری کلیک کنید.

رزرو سوئیت آپارتمان شبانه و روزانه در کیش

جهت رزرو و اجاره سوئیت آپارتمان های شبانه به صورت روزانه و ماهانه یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه و همچنین ویلاهای ساحلی در جزیره کیش با قیمت ارزان و مناسب نزدیک به ساحل دریا با دسترسی سریع به اماکن مورد نیاز در بهترین مکان های کیش در ایام های معمولی، تعطیل و همچنین نوروز با ما در تماس باشید.

مزایای رزرو سوئیت نسبت به هتل در کیش

از مزایای رزرو و کرایه آپارتمان شبانه به صورت روزانه در کیش احساس راحتی شما و خانواده عزیزتان نسبت به هتل ها می باشد شما با رزرو سوئیت نسبت به هتل ها هزینه کمتری می پردازید و نگرانی بابت قوانین سفت و سخت هتل ها نخواهی داشت. با یک بار اجاره سوئیت در کیش تفاوت آن را نسبت به هتل خواهید دید.

هزینه کاپوتاژ خودرو و کرایه مسافر از چارک به کیش و بالعکس

قیمت خرید بلیط کشتی کیش

قیمت بلیط شناورهای مسافربری از کیش به چارک و بالعکس
 • شناورهای کلاس الف: 45.000 تومان
 • شناورهای کلاس ب: 40.000 تومان
 • قیمت بلیط کشتی مسافربری برای کودکان زیر ۲ سال 2000 تومان می باشد.
1

هزینه حمل انواع وسیله نقلیه

هزینه حمل انواع نقلیه باربری از چارک به کیش و بالعکس
 • تریلی: ۷۰۰ هزار تومان
 • جفت: ۵۳۰ هزار تومان
 • تک: ۵۰۰ هزار تومان
 • خاور: ۴۵۰ هزار تومان
 • وانت: ۵۰۵ هزار تومان

هزینه کاپوتاژ خودرو به کیش

هزینه انتقال خودرو (کاپوتاژ) با لندینگ کرافت (لندیگراف) از بندرچارک به کیش و بالعکس
 • انتقال خودرو : رفت و برگشت 479.000 تومان
 • سرنشین های خودرو رفت و برگشت : 40.000 تومان

مدت زمان ، نکات و راهنمای سفر دریایی به کیش

مدت زمان سفر

مدت زمان سفر با کشتی از اسکله بندر چارک به جزیره کیش و بالعکس بستگی به نوع شناور دارد و تقریبا ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه با کشتی تندرو به طول خواهد انجامید و همچنین مدت زمان سفر با لندینگ کرافت حدود ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه الی ۳ ساعت بسته به نوع لندینگ کرافت می باشد.

سفر با کشتی تندرو از بندرلنگه به جزیره کیش و بالعکس حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه الی ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه بوده و با کشتی های بزرگ با قابلیت حمل و کاپوتاژ خودرو و تریلر تقریبا ۴ ساعت الی ۵ ساعت به طول خواهد انجامید.

نکات مهم سفر دریایی به کیش

قابل توجه مسافرین محترم سفر به کیش:

 1. حضور مسافر یک ساعت قبل از حرکت کشتی در پایانه مسافربری (کشتیرانی) الزامی می باشد.
 2. به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی می باشد.
 3. در صورت مساعد بودن شرایط جوی سفر انجام می شود.
 4. افراد زیر سه سال فقط مشمول حق بیمه می باشند.
 5. به هنگام سوار شدن به شناور، به توصیه ها و علائو ایمنی توجه فرمایید.
 6. در طول سفر بدون هماهنگی با مهماندار و تا پهلوگیری کامل شناور صندلی خود را ترک نفرمایید و به توصیه های فرمانده شناور توجه فرمایید.

سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

راهنمای مسافرین در هنگام سفر از چارک به کیش

 1. سفرهای دریایی مسافربری فقط و فقط در حال حاضر از بندرچارک صورت میگیرد.
 2. بندرچارک دارای پارکینگ خودرو می باشد که روبروی بندرگاه واقع شده است.
 3. پس از تهیه بلیط به صورت اینترنتی لازم است جهت دریافت بلیط خود به دفتر واقع در بندرگاه چارک مراجعه و با ارائه مشخصات بلیط کاغذی جهت سوار شدن به کشتی دریافت نمایید.
 4. چنانچه در زمان غیر از ساعات حرکت کشتی به بندر چارک رسیدید میتوانید با خیال راحت سوئیت اجاره کنید که شماره سوئیت های بندرچارک در هنگام ورود به چارک در سطح شهر مشاهده خواهید کرد. (حتی الامکان از مکان های معتبر اقدام به اجاره سوئیت نمایید).
 5. چنانچه بدون خرید اینترنتی بلیط به چارک رسیدید کافیست از دستگاه های بانک انصار که در کنار بندرگاه نصب شده اند بلیط خود را جهت تردد از بندر چارک به کیش دریافت نمایید.

واحد اطلاع رسانی بنادر مسافری هرمزگان

سوالات متداول سفر به کیش

در حال حاضر امکان خرید اینترنتی و آنلاین بلیط شناور برای رفتن به کیش از چارک و یا بالعکس از طریق وب سایت و اپلیکیشن کیش پی مقدور می باشد و میتوانید بلیط کشتی را تهیه کنید، یکی از مشکلاتی که این اپلیکیشن دارد این است که امکان خرید بلیط کشتی برای روز های آینده را ندارد و فقط میتوان از طریق این اپلیکیشن شما اولین کشتی پیش رو را به مقصد کیش و یا چارک رزرو و خریداری نمایید. (بی شک در آینده امکان خرید اینترنتی بلیط کشتی برای روزهای آینده به امکانات اضافه خواهد شد که به محض قرار گرفتن در این صفحه اطلاع رسانی خواهیم کرد.)

خیلی از دوستان از ما می پرسند که چرا برنامه حرکت لندیگ کرافت (لندیگراف) در این صفحه اطلاع رسانی نشده است که باید به عرض برسانیم لندیگ کرافت از صبح تا غروب آفتاب از مسیر بندرچارک و بندرآفتاب به کیش و بالعکس در حال تردد و حمل خودرو و تریلر و … می باشند اما ساعت خاصی برای حرکتشان درج نشده و به نوبت این لندیگ کرافت ها پس از تکمیل شدن به سمت کیش و یا بالعکس حرکت میکنند.

جهت حمل خودرو به کیش 3 مسیر به جزیره کیش میتوانید انتخاب کنید که اولین مسیر بندرلنگه به کیش می باشد که فقط در ایام نوروز این مسیر دایر می باشد. مسیر بندر چارک به کیش یا بندر آفتاب به کیش تنها تفاوت این 2 بندر این است که شما زمانی که از بندر آفتاب با لندینگ کرافت به سمت کیش حرکت کنید مدت زمان کمتری روی آب خواهی بود و در مسیر چارک به کیش به واسطه مسیر طولانی تر بیشتر روی آب خواهی بود

فاصله بندر چارک تا کیش حدودا 32 کیلومتر ، بندر آفتاب به کیش 18 کیلومتر و بندرلنگه به جزیره کیش 93 کیلومتر می باشد

لندینگ کرافت یا همان لندیگراف مخصوص حمل خودرو و وسایل نقلیه (کامیون ها ، خاور ها و …) می باشد که البته قابل ذکر است که اتاق مخصوص استراحت موقت موجود می باشد / و کشتی تندرو یا همان شناور یا به قول برخی ها اتوبوس دریایی مخصوص حمل مسافر می باشد و جا به جایی وسیله نقلیه با این نوع شناور مقدور نمی باشد.

ورود خودروهای پراید ، پژو آردی و نیسان ممنوع است / خودروهای داخلی و خارجی مدل های پایین ممکن است حق ورود به کیش را نداشته باشند حتما قبل از سفر با اطلاعات بندرگاه تماس گرفته و این موضوع را بررسی نمایید / تعداد سرنشین خودرو نباید بیش از ظرفیت مجاز باشد / روی خودرو (ماشین) شما نباید باربندی نصب باشد / خودروی شما حتی الامکان باید قبل از کاپوتاژ کارواش رفته چون خودروهای کثیف حق ورود به کیش را نخواهند داشت / خودروی شما نباید آثار تصادف روی بدنه داشته باشد / تمامی مدارک خودرو و گواهینامه اصل و کپی همراه داشته باشید وگرنه نمیتوانید وارد کیش شوید.

حتی الامکان قبل از ورود به کیش سعی کنید باک خودروی خود را پر از بنزین کنید چون در کیش تنها چند پمپ بنزین وجود دارد / نمایندگی خودرو های داخلی در کیش وجود ندارد و تامین قطعات خودروی شما امکان پذیر نیست قبل از سفر به کیش حتما از وضعیت و سلامت خودروی خود اطمینان حاصل نمایید / مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شناسنامه را همیشه همراه خود داشته باشید / قوانین راهنمایی رانندگی در کیش خیلی سفت و سخت خواهد بود از جمله: بستن کمربند راننده و شاگرد ، نهایت سرعت خودرو بین 50 تا 60 کیلومتر در ساعت باید باشد ، در هنگام ورود به میدان باید حتما از راهنما راست و چپ خود استفاده کنید ، خودروی شما نباید کثیف باشد چون جریمه خواهید شد ، در جزیره کیش حق تقدم با عابرین پیاده می باشد پس هنگامی شخصی را در حال عبور از خیابان دیدید توقف کامل کرده و چراغ فلاشر خود را روشن نمایید ، بوق زدن در کیش ممنوع می باشد سعی کنید کمتر از بوق استفاده کنید ، حتی الامکان از نور بالا استفاده نکنید ، برگ کاپوتاژ خودرو را در کنار بقیه مدارک در خودرو نگه دارید ، توقف در مکان های غیر مجاز اکیدا ممنوع و برخورد خواهد شد ، ریختن هرگونه زباله از خودرو در خیابان جریمه خواهد داشت

در حال حاضر سفر دریایی به جزیره کیش فقط از طریق بندر چارک ، بندر آفتاب ، بندر لنگه مقدور می باشد.

هیچ کشتی (شناور،اتوبوس دریایی) و حتی لندینگ کرافت (لندیگراف) از بندر عباس به کیش تردد نمیکند. چنانچه این مسیر دایر گردد هزینه (قیمت) بلیط و نحوه خرید بلیط کشتی و لندیگراف از بندرعباس به کیش و بالعکس در سایت درج خواهد شد.

در مسیر قشم به کیش و بالعکس کشتی (شناور) یا (اتوبوس دریایی) و همینطور لندینگ کرافت (لندیگراف) برنامه حرکت ندارد و در این مسیر هنوز راه اندازی نشده است. چنانچه این مسیر راه اندازی گردد تعرفه و قیمت بلیط و آموزش خرید بلیط کشتی و لندیگراف در سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

حرکت کشتی مسافربری از دبی به کیش و همینطور دبی به کیش دایر نگردیده است به محض برقراری این مسیر اطلاع رسانی خواهد شد.

برنامه حرکت کشتی چارک به کیش و بالعکس + هزینه کاپوتاژ خودرو و کرایه مسافر به کیش و بالعکس + خرید آنلاین بلیط شناور به کیش و بالعکس + برنامه لندیگ کرافت جهت کاپوتاژ خودرو از چارک به کیش + راهنمای سفر دریایی به کیش + رزرو سوئیت آپارتمان شبانه به صورت روزانه در کیش و ...